HEP DUYDUĞUMUZ YOGA FELSEFESİ NEDİR?

En uygun Online Pilates Fiyatları,online pilates fiyatlari, pilates atölyesi, pilates ders fiyatları, pilates aletleri, pilates topu,pilates stüdyosu,pilates,

HEP DUYDUĞUMUZ YOGA FELSEFESİ NEDİR?

Eylül 2, 2023 bakırköy pilates stüdyo begüm çelik diyetisyen personel trainer personel trainer faydaları pilates pilates fiyatları reformer pilates reformer pilates bakırköy reformer pilatesin faydaları Uncategorized yoga zumba 0

HEP DUYDUĞUMUZ YOGA FELSEFESİ NEDİR?

21. yüzyılın en büyük sorunları nedir diye soracak olursak birçok cevabı şimdiden kendinize söylemiş olacaksınız bile. En büyük sorunların başında yoğun geçen çalışma saatleri gelmektedir. Bu yoğun geçen saatlerin ardından eve dönüş yolunda birçok kişinin sıkıntısını çektiği trafik gelmektedir. Eğer trafiğe takılmamak için özellikle İstanbul  gibi bir yerde metrobüs kullanıyorsanız bu seferde şehrin tüm kalabalığı üzerinize gelmeye başlayacaktır.

Peki tüm bu sıkıntıları ve sorunları başımızdan atmanın bir yolu var mıdır? Kesin ve net cevabı hayırdır. Ne şehrin kalabalığını ne işin stresini ne trafiği eksiltebilme gibi bir şansınız yoktur. Ancak tüm bu sorunların verdiği stresten nasıl kurtulabiliriz diye soracak olursanız o zaman cevabımız kesinlikle yoga olacaktır. Peki nedir bu yoga? Hep duyduğumuz yoga felsefesi nedir?

Yoga milattan önce dünyada var olan bir meditasyon, mental ve fiziksel gelişim için ortaya çıkmış olan bir spordur. Kökenleri Hindistan’a dayanan ve dünya tarihinde oldukça önemli yer edinen bir spordur. Aslında spor denmesinin nedeni günümüzde yoganın bir spor olarak görülmesi olmuştur. Ancak yoga o zamanlarda çok daha farklı olarak bir yaşam tarzı bir felsefe olarak ortaya çıkmıştır. 

Yoganın aslında çok önemli bir felsefesi vardır. Mental olarak sağlıklı ve güçlü bir kişinin fiziksel olarak üstesinden gelemeyeceği şey yoktur. En basit şekli ile bu şekilde anlatılan bu sporun günümüzde de hala daha takipçileri çok fazladır. “Neden hala yoga yapan kişiler var?” “Neden yoganın alternatifi bir spora bunca uzun yıllardır insanlar kaymamış?” gibi sorular aklınıza geliyor ise bilmeniz gereken şey yoga felsefesi öyle diğer sporlar gibi sonradan uydurma ya da böyle olması gereken hareketler ve diyetler şeklinde olan bir spor değildir. Yoga aslında sizleri mental olarak zenginleştirir ve geliştirir. Yoganın felsefesi milattan önce 3300 yılına kadar dayandığı söylenir ve yoga ustaları gerçekten bu felsefeyi benimsediklerinde ömürleri boyunca bu felsefeye ihanet etmeden sadık kalırlar. Diğer sporlarda olduğu gibi bir süre moda iken yapıp daha sonra modası geçince bırakmazlar.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir