Çocuk Yogası

En uygun Online Pilates Fiyatları,online pilates fiyatlari, pilates atölyesi, pilates ders fiyatları, pilates aletleri, pilates topu,pilates stüdyosu,pilates,

Çocuk Yogası

Çocuk Yogası Nedir?Çocuk ve çocuk gelişimi için yoga ve faydaları

“Ağaç yaşken eğilir” mottosuyla, erken yaşta başlatılan ve düzenli uygulanan yoga çalışmaları, çocukların enerjilerini doğru yöne kanalize etmelerini sağlıyor, sosyal ve eğitim hayatını da olumlu yönde etkiliyor. Peki çocuk yogası nedir ve nasıl uygulanır? Yetişkin yogasından farkı nedir? Çocuk üzerindeki faydaları nelerdir? İşte, çevremdeki insanlardan, özellikle anne-babalardan, sıklıkla duyduğum sorular ve yanıtları:

Çocuk Yogası doğa, insan ve hayvan figürleri taklit edilerek uygulanıyor. Anlatılan hikayelerle çocuklar yoga duruşlarını uygularken hem eğleniyor hem de vücutlarını güçlendiriyor.
Ailelerin beklentilerinin yüksek olduğu bu dönemde çocuklar rekabet ortamında yetişiyor. Çocukları bu ortamdan uzaklaştırıp eğlenmelerini sağlayan çocuk yogası doğru nefes çalışmalarıyla hem onların rahatlayıp sakinleşmelerine yardımcı oluyor hem de yaptıkları duruşlarla bedenlerinin sağlıklı gelişimini sağlıyor.

İleriki yıllarda çocuğunuzun yoga ve spor yapma alışkanlığı kazanmasını istiyorsanız şimdi çocuk yogasıyla tanışın.

3-6 yaş ve 6-10 yaş çocuk yogası sınıflarımız bulunuyor.