Evde Pilates

Evde Pilates

Şubat 12, 2024 Bakırköy Pilates Bakırköy Pilates Salonu bakırköy pilates stüdyo begüm çelik Evde Pilates Hamile Pilates Hamile Pilatesi Mat Pilates Online Pilates pilates Pilates atölyesi Pilates Eğitmeni Begüm Çelik pilates fiyatları 0
pilates-fiyatlari

Evde Pilates

Pilates, omurgası olan herkes için harika bir egzersiz şeklidir – kelimenin tam anlamıyla. Vücudunuzu kas kütlesi oluşturmadan şekillendirir ve tonlar, vücudun fonksiyonel hareket modellerini geliştirir ve zihni sakinleştirir. Bir stüdyo sınıfına gidemezseniz veya başlangıç ​​seviyesindeyseniz ve satın almadan önce denemek istiyorsanız, evde pilates egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gereken birkaç şey var.

pilates-fiyatlari
WhatsApp Gorsel 2023 08 15 saat 15.07.56

Mükemmel kurulumu oluşturun

. İşte doğru atmosferi yaratmak için bazı ipuçları.

Alanınızın dikkat dağıtıcı ve mazeretsiz olduğundan emin olun

Kendinize bir yer ayırın, dizüstü bilgisayarınızdan kurtulun (veya dersi bilgisayarınızdan yayınlıyorsanız herhangi bir sekmeyi veya pencereyi kapatın) ve size antrenman yapmamanız için bir neden verecek herhangi bir şeyin kirli gibi göze çarpmadığından emin olun. bulaşıklar.

Kendinize bolca yer açın

Pilates’in güzelliği, genel olarak mat ın dışına  çıkmamamızdır, bu nedenle çok fazla alana ihtiyacınız olmaz. Ancak, hissetmek isteyeceğiniz son şey kapana kısılmışlık, bu yüzden kendinize hareket etmek için yer açın.

Hava akışı, koku ve ışık

Bir mum veya hava tazeleme bölmesi ile mekanınızın harika kokmasını sağlayın ve mümkünse açık bir pencere veya doğal ışık seçin. Hava akışı da önemlidir çünkü yanlış aktivasyon, nefes ve direnç kullanımı terli bir karmaşaya neden olacaktır.

Sahne

Evde düzenli olarak antrenman yapmayı planlıyorsanız, eşyalarınızı yakınınızda tutun. Benim için alanım salon odam, dolayısıyla mat ve halterim salonun altında. Bu, 3,5 saniyelik bir kurulum anlamına gelir.

Doğru ekipmanı alın

Herhangi bir ekipman olmadan pilates yapabilirsiniz, ancak işte başlamanıza yardımcı olacak bazı temel malzemeler.

İyi görün, iyi hisset

Tüm donanım ve hiçbir fikrin olmaması Pilates’e başlamak için mükemmel bir yoldur. Kendinize egzersiz için tasarlanmış şirin iplikler (nefes alabilen, hafif, ter tutmayan kumaş) alın. İyi görünürsen kendini iyi hissedeceksin. 

İyi bir mat

İyi bir mat almak oyunun kurallarını değiştirir. Ekstra bir mat için yapabiliyorsanız 5 mm kalınlığında bir şey seçin, ancak antrenmanınızda ortaya çıkabilecek her türlü yüksek yoğunluklu veya ayakta çalışma için yeterince kavrayıcı olduğundan emin olun. Tehlikeli dizleriniz varsa 10 mm’lik bir mat tavsiye ederim. Hemen mat almak istemiyorsanız havlu kullanabilirsiniz.

Evde Pilates ile Tarzınızı bulun

Birkaç farklı Pilates stili vardır ve sizin için doğru olan stili seçmek önemlidir. Her farklı Pilates stili, farklı hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, yavaş, düşük yoğunluklu bir egzersiz yapıyorsanız ancak amacınız bir zayıflamaksa, kardiyo içeren bir stil eklemeniz gerekir (gözlerinizi “HIIT” kelimesi için dört açın) ).

  • Evde Mat Pilates. Bu, zorluğu artırmak için dambıl ve denge topları gibi küçük sahne öğelerinin kullanıldığı mat tabanlı bir Pilates egzersizidir. Mat Pilates olarak adlandırılan pek çok farklı stil var, bazıları çok geleneksel, bazıları daha işlevsel harekete dayalı, bazıları fitness temelli.
  •  
  • Evde HIIT Pilates Bu, antrenmanınız boyunca yüksek yoğunluklu kısa sivri uçları içeren “yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman” anlamına gelir. HIIT ve Pilates’in füzyonu, tüm vücut yanığı ve sonuçları anlamına gelir.
  •  
  • Evde Barre Pilates. Bu mat Pilates, dans ve hatta bazı durumlarda HIIT’in bir füzyonudur ve tümü bale barını temel alır. Barın tarzı gerçekten eğitmene ve stüdyonun tarzına bağlı olacaktır. Bazı sınıflar gerçekten balistikken, diğerleri daha çok fitness tarzı bir Pilates sınıfıdır.
pilates-fiyatlari
online-pilates

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabiliriz