YOGANIN VÜCUDA FAYDALARI

YOGANIN VÜCUDA FAYDALARI

Ağustos 3, 2023 bakırköy pilates stüdyo begüm çelik diyetisyen personel trainer personel trainer faydaları pilates pilates fiyatları reformer pilates reformer pilates bakırköy reformer pilatesin faydaları Uncategorized yoga zumba 0
Begum Logo Beyaz Zemin

YOGANIN VÜCUDA FAYDALARI

Yoğun ve bunaltıcı iş temposu ile birçok kişi artık farklı yönlere kaçmaya çalışmaktadır. Gerek tatil günlerinde bir yerlere gitmek olsun gerek uzun çalışma saatlerinin ardından bir yerlerde bir şeyler içmek olsun gerekse kendine kalan zamanı en verimli şekilde değerlendirmek olsun herkes stresli ve yorucu iş saatlerini unutmaya çalışmaktadır.

Ancak günümüzde işlerimiz öyle bir konuma geldi ki eski yılların aksine stresin bir saniye bile üzerimizden inmediği, her an gergin ve yoğun geçen bir iş temposu bizler ile büyümekte olan bir kara delik gibi tüm enerjimizi içine çekmektedir. Bu duruma dur demenin bazı yolları vardır. Bu yolların başında ise kesinlikle yoga gelmektedir.

timthumb 1

İstanbul ilinde bir semtten başka bir semte geçebilmek için çok fazla zamana, bol miktarda sabra ve çelik gibi sinir sistemine ihtiyaç vardır. Ya da yaptığınız işte karşınızda bulunan müşteri, çalışan, yönetici her kim olursa olsun derdinizi anlatmaya çalışacaksınız ve anlatamayacaksınız. İşte tüm bu durumlar ve çok daha fazlasının size yükleyeceği stresten kurtulmak için yoga en iyi spordur.

Yoga nedir kısaca değinmek gerekirse birçok spora göre hatta neredeyse tüm sporlara göre dünyanın en eski sporudur. Kökenleri milattan önce 3300 yıllarına kadar dayanan bu sporda koşmak, ip atlamak, ağırlık kaldırmak gibi olgular yoktur. Çünkü yoga bir kişinin zihinsel olarak gelişmesinin peşindedir. Zihinsel olarak gelişen kişinin bedensel olarak başaramayacağı şey yoktur felsefesi yoga felsefesinin en basit tarifidir.

Begum Logo Beyaz Zemin


her yerde online pilates fiyat

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabiliriz