Personel Trainer

Personel Trainer

Aslında “Personal Training” yani “Kişiye Özel Antrenman” kavramı bize çok da yabancı değil çünkü bir çok yerde duyarız, özel bir direksiyon dersine ihtiyaç duyduğumuzda, üniversiteye özel bir hoca eşliğinde hazırlandığımızda. Tek bir amacımız vardır; kaliteyi artırmak ve yoğunlaştığımız konuyu en üst düzeyde öğrenerek en iyi sonucu almak.

Bir “Personal Trainer” yani “Kişisel Eğitmen” ile çalışırken muhakkak ki bir takım beklentileriniz olacaktır.  Bunları iyi belirlememiz ve hedeflerimizi en doğru şekilde ifade etmemiz önem arz edecektir çünkü beklentileriniz ortaya çıkacak çalışmanın belirleyicisi olacak. Sizlerden ricam kilo vermek fikrini bir kenara koyun ve diğer seçeneklerinizi de gözden geçirin.

lo0ca0toivp4qpufzk0gbk51guz9crj5s3uykkt9vp21hs7yru84iod6zljvd0wl

Personal Trainer’la Çalışmak Neden Önemli?

Personal Trainer ile çalışmak yalnızca sizi yönlendirmesiyle değil, aynı zamanda sizi yapabilecekleriniz konusunda motive etmesi, zorlaması açısından da önemli.  Bunların yanı sıra çok fazla spor hareketi ve farklı ihtiyaçlara yönelik paketler var.

Bir Personal Trainer  vücudunuza, çalışmak istediğiniz bölgelere uygun olarak bir program hazırlar. Bunun takibini yapmak konusunda yalnız olmamalısınız. Üye gelişim takip sistemimizden kendi spor gelişiminizi takip ederken, Personal Trainer’ınız da spor gelişiminizi takip eder. Spora gelme sıklığınız, yaptığınız hareketler ve gelişiminize uygun olarak programız üzerinde değişiklikler yaparlar. Size uygun olan programı uygulamak ve takibini yapmak bir Personal Trainer’ın görevidir.

Spora başladıktan sonra, Personal Trainer size yol gösterir ve kendinizi ne kadar zorlayabileceğiniz konusunda motive eder. Ağırlık kaldırdığınız programlarda ya da farklı cihaz kullanımlarında en doğru teknikleri Personal Trainer ile uygulayabilirsiniz. Ağırlıkları tutuşunuz, bir squat hareketi yaparken duruşunuz ya da spor sürecinizdeki tüm önemli teknikleri öğrenebilir, daha hızlı gelişim gösterebilirsiniz. Aynı zamanda olası sakatlanmalarında bu şekilde önüne geçebilirsiniz.

personal training

Spora yeni başlıyorsanız ya da bu konuda çok fazla tecrübeniz yoksa Plus Premium gibi her şeyin dahil olduğu bir paketi seçerek, en iyi eğitmenlerin ve uzman diyetisyenlerin eşliğinde sporda uzmanlaşabilir, sizin için doğru beslenme alışkanlıklarıyla edinebilirsiniz. 

personal trainer pilates
  • Zaman kazandırır,hedeflere ulaşmanız konusunda egzersiz verimini artırır.
  • Daha kısa sürede kas oranınızın artmasını sağlar.
  • Hedeflerinize olan konsantrasyonunuzu ve motivasyonunuzu en üst seviyede tutar.
  • Vücut yağ oranınızın kısa sürede düşmesini sağlar
  • Sizi olası yaralanmalardan korur,güvenli egzersiz ortamı sağlar.
  • Hareketleri uygularken doğru ve yerinde “feedback” alarak,hareketleri doğru yapmanızı ve tekniğinizi geliştirmenizi sağlar.
  • Egzersiz sırasında aklınıza takılan sorulara anında cevap almanızı sağlar
Nasıl Yardımcı Olabiliriz