Hamile Pilates Fiyatları

Hamile Pilatesi Ne İşe Yarar, Neden Yapmalısın?

Formda ve zinde olmaya her zaman ihtiyaç duyarız. Hamilelikte pilates ve yoga gibi sporlar tam da bu ihtiyacına cevap verir. Unutma ki gebelik süreci zihinsel ve fiziksel bakımdan kendini güçlü tutman gereken bir dönem.

Peki, hamile pilatesi nasıl yapılır, ne tür faydalar sağlar? Merak ettiğin her şeyi anlattık!

1529676424

Hamile pilatesi nedir?

Pilates genel anlamda vücudun güçlü, esnek ve dengeli olması için yapılan bir egzersiz. Hamile pilatesiyse, doğum anına en iyi şekilde hazırlanmak ve vücudunu doğru bir şekilde geliştirmek için yapabileceğin bir egzersiz türü. Prenatal pilates olarak da adlandırılıyor. Düzenli şekilde yaptığında vücudunun hem fiziksel hem de duygusal olarak rahatlamasına ve güçlenmesine yardımcı oluyor.

1529677792

Pilates ve hamile pilatesi arasındaki fark nedir?

Pilates ve hamile pilatesi arasındaki en temel fark; pilateste ağırlık merkezinin karın bölgesi, hamile pilatesinde ise pelvik bölgesi olması.

Bedenini ve ruhunu sağlıklı bir şekilde doğuma hazırlamak adına hamile pilatesi ve yogası merkezlerinden destek almak gerekir.

Hamile Pilatesi Piada Pilates Kosuyolu 1

Hamile pilatesine ne zaman başlamalı?

Hamile pilatesi kaçıncı ayda başlar?” sorusu, anne adayları tarafından en merak edilen konular arasında. Uzman eğitmenlere göre daha önce egzersiz yapmadıysan, hamileliğinin ortalama 12. ve 16. haftaları arasında pilatese başlayabilirsin. Ama hamile yogasına ve pilatesine başlamadan önce doktorunun onayını alman gerekiyor.

Şunu da söyleyelim:

Daha önce hiç pilates yapmamış biriysen son trimester’de pilatese başlayamazsın. Genel olarak hamileliğin 20. haftasından sonra da sırtüstü egzersizler tercih edilmiyor.

Doğuma hazırlık sürecinde pilates ve yoga birbirini besleyen çalışmalar. Yoga bedeninin yanında biraz da ruhuna şifa olabilecek türden bir çalışma. Pilatesle kardeş sayılırlar.

1529677579

Hamilelikte pilates kaç gün yapılmalı?

Haftada minimum 2 ders yapmanda fayda var ama en idealini sorarsan haftada 3 gün olduğunu söyleyebiliriz. Derslere düzenli bir şekilde devam etmen çok önemli. Egzersizlere günde 5 kereyle başlayıp yavaş yavaş 10’a çıkabilirsin.

Hamilelikten önce düzenli olarak egzersiz yapıp yapmadığın, pilatese ayırman gereken vakit için önem taşıyor. Eğer daha önce hiç hamile egzersizlerine vakit ayırmadıysan, 5 dakikalık seanslarla başlayıp ilerleyen haftalarda 30 dakikaya çıkabilirsin.

Genel olarak bir seansın 30-45 dakikayı geçmemesi öneriliyor. Pilates hayatında daha evvel de varsa, hamileliğinin ilk trimester’inde devam etmende bir sakınca yok

1529677221

Hamilelikte spor yapmak, beslenme kadar önemli. Spor ve beslenme bu sürecin iki ayrılmaz parçası, bunu hiçbir zaman unutma. Gebelikte pilates yaparak vücuduna sağlayabileceğin faydaları anlattık. Tüm bunlara ek olarak;

  • Kendini zinde hissetmek,
  • Konforlu ve ağrısız bir hamilelik geçirmek,
  • Vücudunu normal doğum yapmak için desteklemek,
  • Doğum sonrası formuna hızla kavuşmak için hamilelikte pilates yapmanı tavsiye ediyoruz.
Hamile
Pilates
Fiyatları
Çalışma Saatleri
07.00-11.00……………………………TL
11.00-17.00…………………………….TL
17.00-23.00……………………………TL
Güncel fiyatlar için bize yazın
Nasıl Yardımcı Olabiliriz